Lietuvišką vaikų globos namų auklėtinių futbolo čempionatą laimėjo Kroatijai atstovavę alytiškiai

2014 06 16

Savaitgalį Kaune finišavo socialinis Lietuvos futbolo federacijos (LFF) projektas „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“. Jo metu surengtą alternatyvų pasaulio futbolo čempionatą laimėjo Kroatijos spalvas atstovavę Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai.

 

Finalinės dienos foto galerija

 

Tradicinis ir jau devintą kartą vykstantis projektas šiemet sulaukė itin gausaus komandų ir dalyvių skaičiaus - net 237 vaikų globos namų auklėtinių iš visos Lietuvos. Futbolo aikštėje jie rungėsi pasiskirstę pagal 32 Pasaulio čempionate žaidžiančias šalis.

„Nuostabus jausmas laimėti turnyrą su mažaisiais futbolininkais. Visus metus ruošėmės, o dabar  matome rezultatą“, - sakė tris dešimtmečius Alytaus vaikų globos namų auklėtinius futbolo aikštelėje treniruojantis Vidutis Šurskas.

Alytaus vaikų globos namų auklėtiniai šiame turnyre triumfavo po metų pertraukos ir jau aštuntą kartą per varžybų istoriją. Nugalėtojams atiteko kamuolys su Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės futbolininkų parašais, o finale pralaimėjusiems jonaviečiams – rinktinės vartininko Ernesto Šetkaus marškinėliai.

7-15 metų berniukai ir mergaitės Nacionalinėje futbolo akademijoje gyveno tris dienas. Vaikai ne tik žaidė futbolą, bet ir aplankė Kauno zoologijos sodą, visi kartu kino teatre žiūrėjo filmą, vakaronėje pristatė savo sugebėjimus, dalyvavo šaunioje viktorinoje ir kitaip smagiai leido laiką.

Nuo 2006 metų rengiamas projektas „Pažink pasaulį futbolo aikštėje“ - dalis LFF ilgalaikės masinio futbolo vystymo programos „Sugrąžinkime vaikus į stadionus“.

 


© SVIS.lt
Sprendimas: Condition Baltic Condition